הנחיות למבקר במשק - מסמך לקריאה ולחתימה

בעקבות המצב ולזמן מוגבל, התשלום עבור הסיורים במשק במחיר מוזל.

אתם אורחים במשק: יש לכבד את המקום וכללי ההתנהגות בו.
לפניכם כללים להתנהגות במשק. בסוף המסמך תתבקשו לסמן V כאישור שקראתם והבנתם ואתם מאשרים שכך התחייבתם לנהוג.

אפס פסולת: אין לקחת איתכם לסיור כלים חד פעמיים אריזות חד פעמיות, ומגבונים. אם הבאתם לעצמכם ארוחה או נישנוש לדרך – הצטיידו בכלים רב פעמיים, שיחזרו איתכם לביתכם. שאריות פרי וירק שהבאתם ניתן בהחלט להשאיר בשטח, אבל באופן מוצנע- בגומה בקרקע, הם יהפכו לדשן עבור הקרקע. אבל שימו לב שהעוברים אחריכם במקום לא יפגשו את השאריות שלכם!

שמירה על שלמות המקום: אין לפגוע במקורות הפרנסה של המשק. לכן – להימנע לגמרי מקטיף של ירקות ופירות שלא צויין במפורש שאתם מוזמנים לקטוף. במידע שתקבלו יצויינו הדברים שמותרים בקטיף נכון לאותו שבוע.

תנועה בשטח – תוך תשומת לב: הדרכים מיועדות להליכה, כולל ריצה והשתובבויות. בחלקות שלצידי הדרך הכניסה מותנית בתשומת לב רבה ובזהירות על הצמחים והערוגות. אין דורכים על ערוגה, הליכה זהירה אפשרית רק בשבילים שבין הערוגות. ובתשומת לב. השגיחו בתשומת לב על תנועת הילדים.

בעלי חיים: אפשר להביא כלבים בתנאי שהם בהשגחה מלאה, וממושמעים לגמרי. הסתובבות כלב בערוגות עלולה לגרום נזק לגידולים.

אין להדליק אש בשטח

עשיית צרכים: יש מבנה שירותים בחצר המשק. במידה ורציתם להתפנות בשטח – הצניעו היטב, בפינה רחוקה את הצרכים. אין להשתמש במגבונים בשום מקרה – הם לא מתכלים!

רכישת תוצרת:  אפשרי במידה והגעתם בזמן שהחנות פתוחה (יש גם משלוחים עד הבית. לפרטים – www.meshek.net).
יש חנות בחצר המשק – הפתוחה בהתאם למפורט כאן – שעות פתיחת חנות המשק בכפר יהושע:
ימים א' וג' – החנות סגורה
ימים ב' וד' – 08:00 עד 17:00
יום ה' – 8:00 עד 19:00
יום ו' – 8:00 עד 14:00

אין קטיף עצמי של ירקות

השטח אינו שטח תיירותי: והתנועה בו מחייבת ערנות, כמו תנועה בטיול בטבע, בשביל שאינו מוסדר. ייתכנו סדקים ובורות בקרקע, קוצים, וצמחים דוקרים, בוץ עמוק ועוד. בשטח חיים מגוון יצורים- כולל חרקים, עכבישים וזוחלים למיניהם וביניהם גם נחשים. תתכן התקלות בציוד חקלאי למיניהו. פקחו עיניים והתנהלו בזהירות. התנועה בשטח כזה היא בחירה שלכם ועל אחריותכם האישית.